Společnost Oskar koupil Vodafone v první polovině roku od kanadské TIW. [celá zpráva] Logo světové mobilní jedničky se vedle značky Oskara objevuje už několik měsíců například na firemních materiálech či v obchodech. Pod logem Vodafone už ale jezdí například i některá firemní auta.

Všichni zaměstnanci nejmladšího tuzemského mobilního operátora Oskar si rovněž od ledna změní své e-mailové schránky ze současné domény oskar.cz na vodafone.com. Staré adresy totiž pozbydou platnosti koncem března, řekl šéf komunikace Vladan Crha.

Přenositelnost čísel od ledna

V lednu umožní operátoři zákazníkům ponechat si své číslo při přechodu ke konkurenci. V tom vidí nový vlastník Oskara velkou šanci pro vylepšení pozice na trhu ze současných zhruba 19 procent.

Lidé si na nový název Vodafon už zvykli, tvrdí představitelé Oskara. Podle průzkumů prováděných s externí firmou vychází, že na začátku prosince znalo značku Vodafone přes 60 procent dotazovaných.

Oskar Vodafone měl na konci třetího čtvrtletí 2,04 miliónu zákazníků. Na českém trhu je přes 11 miliónů aktivních SIM karet.