Novinky z domova

  • Základní části prestižních ProGamers online lig (součásti MČR v PC hrách) byly v tomto týdnu dohrány, od pondělka se můžete těšit na play-off. V aktuální sezóně se hraje 6 PG lig (Counter-Strike, Warcraft 3, Starcraft: Broodwar, Vietcong, Call of Duty a NHL), pro rok 2006 se chystají velké změny.
  • Ve dvou nejlepších českých Counter-Strike klanech dochází ke změnám. Tým SkyRiders ve svých řadách přivítal dva ex-členy NecroRaisers - hawaie a petrase. SkyR se tak alespoň na papíře stávají nejsilnějším klanem u nás, uvidíme, jak jim to půjde při hře.
  • Zajímavý boj uvidí příští čtvrtek hráči strategie Starcraft: Broodwar. V přátelském utkání se totiž střetnou B reprezentace České republiky a A výběr Slovenska. Češi jsou v zápase favority, pro slovenské hráče to bude jedno z prvních představení na mezinárodní scéně.
  • Vítězi mezihernového turnaje AMD.Counter-Strike hraného v hernách PG Cyber Café se stali SkyRiders, i když nastoupili v obměněné sestavě. Ve finále SkyR porazili mixtým PistoleroS, bronz patří NecroRaisers. O tomto víkendu je v plánu turnaj v CS: Source.

Obrázek ze strategické hry Starcraft: Broodwar.
Zdroj:
www.progamers.cz

 

Novinky ze světa

  • Populární server HLTV.org, který se stará o zajišťování online přenosů z Counter-Striku, je ve vážných problémech. Provozovatelé hledají silného partnera schopného investovat do serverů a do kvalitního internetového připojení, jinak stránka od 1.3.2006 přestane existovat. Co myslíte, dopadne to i podruhé dobře?
  • Warcraft 3 turnaj s neskromným označením Star Wars II má za sebou základní část, ve které se nejlepší hráči Evropy utkali o právo reprezentovat náš kontinent. Český reprezentant Giacomo z AMD Cyber Teamu bohužel neuspěl, s představiteli ostatních kontinentů si zahrají jiní.
  • Už o tomto víkendu se v Šanghaji uskuteční LAN finále ligy World eSports Games, jehož základní skupiny i play-off se hrálo v Koreji. Celková dotace této sezóny je 140 000 amerických dolarů, ve finále CS turnaje si zahrají Korejci a Číňané, finále W3 je pak čistě v režii Korejců.
  • Po mnoha dalších představili svůj Quake 4 tým i u multiklanu fnatic. Asi nikoho nepřekvapí, že jeho hlavní hvězdou je Holanďan Vo0 (2. v CPL WT v Painkilleru). Další borci rovněž mají co nabídnout, "fanatikům" se podařilo přetáhnout německé hráče SK SteLama a zyze.

WEG1 vyhráli NoA (na snímku), WEG2 pak Begrip. Kdo bude další?
Foto:
www.gotfrag.com

 

Podpořte svou oblíbenou hru v anketě WCG 2006

Herní olympiádu World Cyber Games (WCG) asi nemá smysl nikomu herně pozitivnímu představovat. Aktuální turnaj s označením 2005 máme čerstvě za sebou, ale pořadatelé už myslí na příští rok. Stejně jako v předchozích ročnících dávají v anketě na webu WCG příležitost hráčům, aby napsali, které hry by se jim na této akci líbily nejvíce. V každé kategorii máte možnost zaškrtnou dvě oblíbené hry včetně pořadí a platformy (PC, PS2, Xbox, GameCube). A z čeho můžete volit?

Akční hry:
- série Dead or Alive
- Mortal Combat
- Soul Calibur 2

1st person akce:
- série Call of Duty
- série Counter-Strike
- Doom 3
- Halo 2
- série Quake

Závodní hry:
- Burnout 3: Take Down
- Colin McRae Rally 2005
- Forza Motorsport
- série Gran Turismo
- Midnight Club 3: DUB Edition
- Moto GP 3
- série Need for Speed

Real-time strategie:
- série Age of Empires
- Rome: Total War
- StarCraft: Brood War
- WarCraft 3: Frozen Throne
- Warhammer 40,000: Dawn of War

Sportovní hry:
- FIFA 2006
- Madden NFL 2006
- NBA Live 2006
- NHL 2006
- Tiger Woods PGA Tour 2006
- Pro Evolution Soccer

RPG:
- Everquest 2
- Final Fantasy X-2
- Guild Wars
- Lineage 2
- World of WarCraft

Některé hry asi mají své jisté, těžko bychom si například dokázali představit velký světový turnaj bez Counter-Striku anebo Warcraftu 3, na druhou stranu je potřeba říct, že někde pořadatelé hodně popustili uzdu fantazii. To se týká zejména oblasti RPG her, kde si soupeření příliš nedokážu představit.