Hlavní obsah
Tino Kratochvil při instalaci fotografií svého otce z listopadu 1989. Foto: Miroslav Homola, Právo

Listopad ʼ89 očima Jefa Kratochvila

Jak to viděl táta. Tak by mohl znít podtitul výstavy velkoformátových fotografií z dramatických dnů listopadu před třiceti léty v Brně, jak je tehdy zachytil svým fotoaparátem legendární, již zesnulý fotograf Jef Kratochvíl. Deset záběrů v bance na náměstí Svobody, odkud byla řada snímků rovněž pořízena, nainstaloval jeho syn, rovněž fotograf Antonín Kratochvil, kterému nikdo neřekne jinak než Tino.

Tino Kratochvil při instalaci fotografií svého otce z listopadu 1989. Foto: Miroslav Homola, Právo
Listopad ʼ89 očima Jefa Kratochvila

„Mně tehdy bylo jedenáct let, takže si tu dobu pochopitelně nepamatuji, ale jsem pyšný na to, že mohu spravovat úžasný tátův archív, ve kterém je samozřejmě i množství snímků z té doby. Vybrat z nich jen deset bylo těžké, ale snad by byl táta spokojený,“ uvedl Tino.

Mezi nejznámější záběry patří portrét pozdějšího prezidenta Václava Havla ze setkání v Mahenově divadle. Právě tento snímek se pak objevil formou plakátu v celé zemi, kdy si lidé Havla přáli za svého nového prezidenta. Slavnostní vernisáž bude probíhat 17. listopadu celý den od 10 do 17 hodin a fotky budou v centru Brna k vidění až do 17. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků