Zmražené maso ale zapomněl včas vytáhnout z mrazáku, proto ho nemohl naporcovat. „Nechtělo se mu čekat, až maso rozmrzne, a tak ho půlil pomocí cirkulárky, kterou měl v zahradní kůlně. Kuře se mu však sesmeklo. Muž skončil na pohotovosti s amputovanými prsty na pravé ruce,“ sdělil Zavoral. Naštěstí se je včas podařilo přišít.

Z čertovského „baf“ byla srážka s kolem

Tento případ, kdy si hlavně před vánočními svátky mnozí doma ublíží, není zas až tak ojedinělý. „Několik týdnů před Vánocemi evidujeme zvýšený počet domácích požárů a úrazů v kuchyni, především pořezání a popáleniny,“ uvedla ČP.

Nehezké vzpomínky má na loňského Mikuláše jistá mladá žena ze severních Čech.

„Při příchodu domů z práce si ze mě přítel chtěl vystřelit a schoval se ve výklenku v kuchyni. Když jsem po příchodu domů přišla do kuchyně, abych si z ledničky vyndala džus, vybafl na mě v masce čerta a s nožem v ruce. Strašně jsem se lekla a běžela jsem nejkratší cestou z domu,“ hlásila poškozená pětadvacetiletá klientka České pojišťovně. Když vyběhla z vrátek na ulici, srazila se s právě projíždějícím cyklistou.

„Přítelův žertík slečně způsobil zlomeninu levé ruky, naraženou kostrč a několik dalších zlomenin. Jak s vtipálkem pak naložila, nám už nehlásila,“ dodal Zavoral.