Hlavní obsah
Matěj Hollan při natáčení Foto: Jiří Jelínek

PPF odstupuje z privatizace Telecomu

Konsorcium společností PPF/ J&T/ InWay a Tiscali odstoupilo ze soutěže o koupi státního podílu v Českém Telecomu. Důvody konsorcium nesdělilo. PPF nabízelo za Telecom nejvyšší cenu předběžnou ze všech uchazečů, 71,3 miliardy korun.

Matěj Hollan při natáčení Foto: Jiří Jelínek
PPF odstupuje z privatizace Telecomu

Konsorcium i přes trvající zájem o koupi 51% podílu v Českém Telekomu, odstupuje z probíhajícího výběrového řízení," uvedla mluvčí PPF Romana Tomasová. Proč od koupi odstoupilo sdělila PPF Fondu národního majetku. Šéf FNM Jan Juchelka však ČTK řekl, že dopis zatím neviděl a podrobnější informace tak nemá.

Dva zdroje blízké PPF řekly, že se konsorciu nelíbilo, že Tiscali mělo mít při hloubkové kontrole jen omezený přístup k datům Telecomu.

Ve hře o většinový podíl v Českém Telecomu tak zůstávají France Télécom s konsorciem Blackstone/CVC/Provident a telekomunikační operátoři Swisscom, Belgacom a Telefónica.

Všichni zájemci nyní mají možnost dělat ve firmě kontrolu a rozhodnout se, zda jejich zájem i po seznámení se se stavem firmy potrvá. Závazné nabídky musí zbylí uchazeči podat do 29. března, komise a vláda o vítězi rozhodnou týden poté.

Hledání partnera

Druhý zájemce z řad investičních konsorcií, Blackstone/CVC/Provident, ve středu večer oznámil, že se spojí s druhým největším evropským operátorem (měřeno podle tržeb) France Télécomem.

Spojení s významným operátorem je podmínkou účasti finančních investorů v soutěži. Privatizační komise už předtím PPF povolila, aby se spojila s italským operátorem Tiscali. Předtím jako partnera navrhoval malou společnost Inway, to ale komisi nestačilo.

PPF si posléze stěžovalo, že stát mění podmínky během hry. Při původním vyhlášení podmínek nebyla velikost telekomunikačního operátora nijak stanovena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků