Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: FlixBus

Německý dopravce FlixBus míří do USA

Německý autobusový dopravce FlixBus hodlá v příštím roce expandovat do Spojených států, jeho základnou se má stát kalifornské Los Angeles. Ve středu to oznámil zakladatel a manažer firmy André Schwämmlein.

Ilustrační foto Foto: FlixBus
Německý dopravce FlixBus míří do USA

V Los Angeles, kde chce mít Flixbus americkou základnu, už pracuje tým společnosti. Zatím však není jasné, kdy a na jakých linkách zahájí provoz.

FlixBus bude v USA konkurovat například dopravci Megabus, který provozuje britská Stagecoach Group, nebo společnosti Greyhound. Podle nejnovější analýzy Chaddick Institute přitom levný benzín v USA bere v posledních letech zákazníky jak autobusové, tak železniční přepravě.

Autobusový dopravce FlixBus vstupuje na české vnitrostátní linky.

Foto: FlixBus

FlixBus zahájil provoz v Německu v roce 2013 po deregulaci trhu dálkové dopravy, kdy německé dráhy Deutsche Bahn přišly o monopol na dálkovou vnitrostátní dopravu. Sám autobusy nevlastní, jeho síť tvoří partnerští přepravci.

Jejich prostřednictvím působí ve 24 evropských zemích. V Česku s poprvé objevil v roce 2014, na vnitrostátní linky u nás vstoupil v na konci léta 2017. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků