Hlavní obsah

Mýtné se zatím zvyšovat nebude, rozhodla vláda

Návrh ministra dopravy na navýšení mýtného pro nákladní auta zatím vládou neprošel a kabinet jej odložil. Ministrům se nelíbí navrhovaná kompenzace v podobě zrušení navýšeného pátečního mýtného.

Mýtné se zatím zvyšovat nebude, rozhodla vláda

Ministerstvo dopravy v návrhu počítá s tím, že by od nového roku stouplo mýto pro nákladní vozy, a to až o desetinu. Šéf resortu Antonín Prachař jako kompenzaci navrhoval, aby se zrušilo zvýšené páteční mýtné. S tím ale ostatní ministři nesouhlasili.

„Vláda ke shodě nedospěla. Ačkoli jsme se shodli na tom, že je potřeba navýšit mýtné,“ informoval po jednání vlády premiér Bohuslav Sobotka. „K nedohodě došlo ve věci určité kompenzace,“ řekl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Připomněl, že páteční navýšená sazba mýtného vznikla jako opatření před nadměrným zahuštěním dopravy v exponované době.

Prachař proto podle Sobotky bude muset návrh předložit znovu s jinými podmínkami. „Očekávám, že by se to mohlo stát na příštím zasedání vlády,“ řekl premiér.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků