Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Merkelová: Německo musí svým sousedům pomoci s oživením ekonomik

Německo musí pomoci sousedním zemím v Evropské unii oživit po koronavirové krizi své ekonomiky. Na jednání s poslanci CDU/CSU to uvedla kancléřka Angela Merkelová, napsala agentura Reuters.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Merkelová: Německo musí svým sousedům pomoci s oživením ekonomik

Pro Německo jako exportní zemi je důležité, aby se jeho partnerům v EU také dařilo dobře, řekla kancléřka podle Reuters. Šéfka německé vlády to řekla v kontextu s konzultacemi o unijním programu obnovy, jehož rozsah a financování jsou zatím nejasné.

Německo je podle Reuters nejúspěšnější velkou evropskou zemí v boji proti koronaviru, částečně i díky masivnímu testování, což umožnilo částečné znovuotevření největší evropské ekonomiky. Merkelová však na úterní schůzce poznamenala, že není v ničím zájmu, aby pouze Německo bylo po krizi silné.

Země bude muset převést mnohem více peněz do Bruselu, shodla se kancléřka s šéfem konzervativní frakce Ralphem Brinkhausem. Do rozhodování o finanční pomoci Německa má být zapojen Spolkový sněm, napsala agentura Reuters. Brinkhaus podle ní předtím řekl, že Německo chce svým partnerům v EU pomoci, ale musí vědět, na co se miliardy eur použijí.

Evropská komise by měla příští týden představit revidovaný návrh sedmiletého rozpočtu EU.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků