Hlavní obsah
Vývoj kurzu koruny k euru Foto: Martin Havelka, Novinky

Koruna je stále slabá, výrazně oslabil i won

Česká měna se ani v pátek nevzpamatovala ze čtvrtečního propadu v reakci na pandemii nemoci Covid-19. Proti euru v pátek dopoledne posílila jen o 0,02 procenta, jedno euro tak stálo 26,17 koruny.

Vývoj kurzu koruny k euru Foto: Martin Havelka, Novinky
Koruna je stále slabá, výrazně oslabil i won

Koruna se tak stále pohybuje na nejslabších hodnotách od podzimu 2018. Proti dolaru koruna oslabovala o 0,2 procenta, když se po jedenácté hodině dolar prodával za 23,45 koruny.

Také Jižní Korea, kam se koronavirus z Číny rozšířil nejdříve, pociťuje ekonomické dopady pandemie. Její měna byla v průběhu čtvrtka vůči dolaru nejslabší za více než čtyři roky. Jeden dolar tak vycházel na 1225,69 wonu. V pátek odpoledne se won mírně vzpamatoval, když jeden dolar vycházel na 1210 wonu. Před rokem se kurz k dolaru pohyboval kolem 1135 wonu.

Euro v pondělí dopoledne mírně oslabovalo vůči dolaru o 0,18 procenta na 1,1163 dolaru za euro.

Naopak libra dopoledne vůči dolaru kolem jedenácté hodiny dopoledne posilovala o 0,15 procenta na 1,259 dolaru za libru, uvedl server listu Financial Times.

Americký prezident Donald Trump zakázal lidem z větší části evropských zemí vstup do USA, týká se to především zemí Schengenu. Naopak se to netýká Velké Británie.

Česká republika ve čtvrtek vyhlásila stav nouze a zavádí opatření, která mají snížit sociální kontakt a zpomalit tak šíření nákazy. V pátek pak vláda oznámila další rozšíření přijatých opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků