Hlavní obsah
Rajat Gupta přichází k soudu. Foto: Mike Segar, Reuters

Exředitel banky Goldman Sachs vynesl tajné informace, dostal dva roky

Dva roky stráví ve vězení bývalý šéf investiční banky Goldmand Sachs Rajat Gupta. Musí také zaplatit pokutu pět miliónů dolarů, uvedl list Financial Times, který informoval o středečním verdiktu soudu. Žalobci požadovali osmiletý trest za to, že prozradil tajné informace hedgeovému fondu Galleon, který na nich vydělal.

Rajat Gupta přichází k soudu. Foto: Mike Segar, Reuters
Exředitel banky Goldman Sachs vynesl tajné informace, dostal dva roky

Gupta podle obžaloby prozradil zakladateli fondu Galleon Raji Rajaratnamovi klíčové informace o pětimiliardové investici společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta a o čtvrtletní ztrátě banky Goldman Sachs.

Galleon okamžitě po získání informace koupil poslední minutu před uzavřením burzy akcie Goldman Sachs za 43 miliónů dolarů a vydělal milión. [celá zpráva]

O Guptově vině bylo rozhodnuto už dříve.

Ve stejné kauze už byl odsouzen na 11 let zakladatel fondu Galleon multimiliardář Raj Rajaratnam. Nyní se odvolává. Tvrdí, že použití odposlechů v případu nebylo legální.

Gupta se hájil, že ani on na obchodu nevydělal a sám na investicích do Galleonu přišel o deset miliónů dolarů.

Po vynesení rozsudku řekl Gupta: „Přišel jsem o svou reputaci, kterou jsem si budoval celý život. Verdikt je zničující.“

Gupta nastoupí do vězení 8. ledna. Soudce akceptoval jeho žádost, aby mohl strávit Vánoce s rodinou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků