Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Cestovní kancelář Majestic Travel se dostala do insolvence

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s provozovatelkou boskovické cestovní kanceláře Majestic Travel Zuzanou Pálovou. Podle informací z insolvenčního rejstříku nevrátila zákazníkům peníze za zrušený zájezd.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Cestovní kancelář Majestic Travel se dostala do insolvence

Kancelář měla problémy už v létě, kdy na ni byla podána tři trestní oznámení. Ukázalo se, že firma nemá platné pojištění proti úpadku a dostala se do finančních potíží.

Podle insolvenčního rejstříku je řízení ve stavu před rozhodnutím o úpadku. Návrh podali věřitelé, kteří si u kanceláře zaplatili zájezd, neodjeli na něj a nedostali zpět peníze.

Jak uvedla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková, vyšetřování cestovní kanceláře stále pokračuje a případ není uzavřený. Policie se o CK Majestic Travel začala zajímat v létě.

Potíže v Chorvatsku

Kancelář pořádala zájezdy do Chorvatska a na začátku července například nechtěli řidiči autobusu kvůli sporům s vedením firmy vydat klientům zavazadla na počátku jejich pobytu.

Zároveň se ukázalo, že Majestic Travel neměla platné pojištění proti úpadku. S pojišťovnou Generali je předjednala, ale neuhradila. Pojišťovna proto na boskovickou CK podala trestní oznámení za neoprávněné podnikání. Zpáteční cestu 30 turistů z Chorvatska do Česka zajistil náhradní dopravce a jejich převoz domlouval a zaplatil delegát, ne majitelka cestovní kanceláře Pálová.

Ta se k potížím CK Majestic travel nevyjádřila a s médii nekomunikuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků