Hlavní obsah
Společnost AAA Auto Foto: AAA Auto

Skupina autobazarů AAA Auto loni více než zdvojnásobila konsolidovaný čistý zisk na 22,3 miliónu eur (zhruba 575 miliónů korun). Tržby stouply o 22 procent na 335,9 miliónu eur (téměř 8,7 miliardy korun). Jedná se o předběžné výsledky, ty konečné firma oznámí na konci dubna.

Společnost AAA Auto Foto: AAA Auto
AAA Auto loni zdvojnásobilo zisk

Pokračující expanze firmy představovaná otevřením dvou nových poboček v Česku a dvou na Slovensku přinesla růst celkových prodejů o 15 procent na 51 364 vozů a s tím související nárůst tržeb. Průměrná cena prodaného vozu vzrostla meziročně o 4,1 procenta na 5340 eur, tedy téměř 138 000 korun.

Zlepšení dosáhla skupina také u hrubého zisku z prodejů, který dosáhl 91,6 miliónu eur proti předchozím 71,5 miliónu. Významnou měrou se na tomto růstu podílelo zlepšení ziskové marže.

Za první čtvrtletí firma očekává, že čistý zisk i přes stejný počet prodaných aut meziročně klesne. Nižší ziskovost čeká i za celý letošní rok.

AAA Auto provozuje 30 poboček ve třech zemích. V pátek by se mělo rozhodovat o stažení akcií společnosti z burz v Praze a Budapešti a jejich zpětném odkupu. Majoritním vlastníkem je zakladatel Anthony Denny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků