Export ležáku Pilsner Urquell loni přesáhl jeden milión hektolitrů. V součtu s domácím trhem se tohoto nápoje za celý rok vypilo 2,5 miliónu hektolitrů.

„Zájem o čepovaný plzeňský ležák ve světě trvale roste,” uvedl šéf Prazdroje Grant Liversage s tím, že téměř každý čtvrtý Pilsner Urquell v zahraničí byl čepovaný. Z tanku nápoj v cizině čepuje 90 hospod, jeho objem v nich meziročně vzrostl o 16 procent.

Ležák se nejvíce vyvážel na slovenský, německý a jihokorejský trh. Společnost se stále více zaměřuje na asijské trhy. Od dubna například zahájil pravidelný export do Číny.

Skupina Asahi, která je již téměř rok vlastníkem pivovaru Plzeňský Prazdroj, letos v dubnu vzala do svých rukou distribuci Pilsner Urquell na svém domácím japonském trhu. „Zaměří se na export sudového piva a lahví,” doplnil Liversage.

Plzeňský Prazdroj byl založen roku 1842. Sdružuje pivovar Plzeň, pivovar Radegast a pivovar Velké Popovice. Až do akvizice skupinou Asahi byl dceřinou společností britského koncernu SABMiller.