Společnost namítá, že opakovaně žádala o schůzku s vládními představiteli a nabízela, že všechny případné otázky zodpoví před Kongresem.

Krok představuje reálnou odezvu na rostoucí podezření amerických zákonodárců a výzvědných služeb, že společnost Kaspersky Lab může být až příliš úzce napojena na výzvědné služby, které jsou obviňovány z kybernetických útoků na USA.

„Prioritou GSA je zajistit integritu a bezpečnost systémů a sítí americké vlády,” sdělila mluvčí vládního úřadu Správa obecných služeb Spojených států (GSA). Vládní agentury budou i nadále moci používat produkty firmy Kaspersky zakoupené mimo proces zadávání zakázek GSA.

Jsme obětí politického boje, tvrdí firma

„Společnost Kaspersky Lab nemá žádné vazby na žádnou vládu. S kybernetickou špionáží žádné vládě na světě nikdy nepomohla a ani nepomůže,” reagovala společnosti a dále uvedla, že se ocitla jako pěšák uprostřed geopolitického boje.

Vyškrtnutí ze seznamu bylo provedeno ve stejný den, kdy televize ABC News uvedla, že Trumpova administrativa zvažuje zavedení širšího zákazu, který by vládním agenturám bránil antivirový software Kaspersky používat.

Výbor Senátu pro ozbrojené síly schválil v červnu návrh zákona o výdajích na obranu, který zakazuje využívat produkty Kaspersky v armádě.