Většina členů měnového výboru Fedu se na posledním zasedání na počátku listopadu shodla, že sazby by bylo vhodné zvýšit „relativně brzy”. [celá zpráva]Všech 120 ekonomů oslovených agenturou Reuters tento týden předpovědělo, že rozpětí základní sazby Fed tento týden zvedne o čtvrt procentního bodu na 0,50-0,75 procenta.

Fed poprvé zvýšil základní sazbu loni v prosinci z rekordního minima 0,0 až 0,25 procenta, na kterém ji ve snaze o podporu hospodářského růstu držel sedm let. Další zvyšování úroků ale centrální banku donutily odložit obavy kolem vývoje světové ekonomiky, výkyvy na finančních trzích a nejistota kolem odchodu BritánieEvropské unie. Na listopadovém zasedání pak nebyla pro takový krok vhodná doba kvůli tomu, že několik dní poté se v USA konaly prezidentské volby.

Pozornost finančních trhů se nyní soustředí na to, jaké vyšle Fed signály ohledně dalšího vývoje měnové politiky ve Spojených státech vzhledem k nedávnému silnému vzestupu dolaru a výnosů vládních dluhopisů. Fed by také mohl vzít v úvahu sílící přesvědčení trhů, že v dohledné době se v USA pod vlivem hospodářské politiky nového prezidenta Donalda Trumpa zrychlí tempo hospodářského růstu a inflace.