Trump již dříve do svých daňových plánů během kampaně zahrnul úlevy pro střední třídu a chudé. Jak ale upozorňuje server Politico, jeho předchozí daňové návrhy počítaly i s poměrně výrazným snížením zdanění těch nejbohatších - mezi které patří i on sám.

"Upřímně si myslím, že pro bohaté půjdou (daně) nahoru, vlastně, určitě by měly vzrůst," řekl NBC Trump, jenž některými nápady popuzuje konzervativní část Republikánské strany.

Dodal, že o jeho daňových plánech se ještě bude jednat. Naznačil, že snížení daní pro všechny by jen těžko prosazoval přes opozici Demokratů.

„Když dojde na vyjednávání, mám větší obavy o střední třídu než o bohaté,“ prohlásil Trump.

Minimální mzda státům

Již v září zveřejnil plán daňové reformy, která má zjednodušit americký daňový systém redukcí počtu pásem. Úplně zproštěni povinnosti platit federální daně by podle něho byli lidé s ročními příjmy do 25 tisíc dolarů (600 tisíc korun). Pro střední příjmovou třídu by měly daně rovněž klesnout.

Trump v neděli také prohlásil, že se nebrání zvýšení minimální mzdy. „Nevím, jak se dá žít za 7,25 dolaru (171 korun) na hodinu (minimální federální mzda),“ řekl.

Dodal ale, že by určení minimální mzdy raději ponechal v pravomocích jednotlivých amerických států. V Kalifornii například chystají referendum o postupném zvýšení minimální mzdy na 15 dolarů. [celá zpráva]