Taxikáři jezdící pro společnost Uber podle listu Daily Mail využili situace a zvýšili ceny až o 300 procent. Mobilní aplikace Uberu reaguje na zvýšenou poptávku a uživatelům na displeji ukazuje, že cena je 2,9 krát větší, než obvykle, aby do ulic přilákala více řidičů. Lidé nicméně zvýšení cen během stávky v internetových diskusích označují za „hanebné”. Klasické londýnské taxíky mají regulované ceny.

Ucpané jsou též hlavní tahy do města. Podle dopravních expertů, které citoval list The Telegraph, bylo v 8.50 místního času (9.50 SELČ) v Londýně 1445 míst, kde se kvůli stávce vytvořila zácpa. Na silnici A40, spojující metropoli s Walesem, stála auta ve 24kilometrové šňůře, což řidiče zdrželo hodinu a půl.

Šel raději pět kilometrů pěšky

Autobusy nestíhaly pojmout přívaly cestujících, především kolem stanice Victoria, kde je i vlakové nádraží. "V autobuse číslo 113 je to pěkný masakr. Autobus je tak nacpaný, že řidič odmítl odjet. Byla přivolána policie – právě přijela," napsal na Twitteru jeden Londýňan. Další se na této sociální síti chlubil, že cestou do práce "ušel v pohodě" skoro pět kilometrů, což by prý měl kvůli zdraví "stejně dělat každý den".

Londýňané čekají na autobusy na stanici Victoria

Londýňané čekají na autobusy na stanici Victoria

FOTO: Paul Hackett, Reuters

Londýnský dopravní podnik nasadil ve snaze odbavit davy cestujících i poschoďové autobusy-veterány.

Na 20 tisíc zaměstnanců metra se pře s úřady o výši platů a systém služeb poté, co se nedávno na některých trasách zavedl nepřetržitý 24hodinový provoz. Vláda označila stávku za škodlivou a neopodstatněnou. Londýnské metro převáží denně kolem čtyř miliónů osob.

Dostat se do práce byly pro milióny obyvatel Londýna kvůli celodenní stávce metra peklo.

Dostat se do práce bylo pro milióny obyvatel Londýna kvůli celodenní stávce metra peklo.

FOTO: Paul Hackett, Reuters

Stávka začala ve středu večer a skončí ve čtvrtek večer ve 21.30 tamního času (22.30 SELČ). Důsledky budou podle britského tisku pociťovat lidé až do pátečního rána.

Na účet stávky si zažertoval britský princ William. Když ve středu během jednoho tenisového utkání na turnaji ve Wimbledonu divákům oznámili, že je poslední šance dostat se domů metrem, princ, jenž zápas sledoval z královské lóže, předstíral, že běží na podzemku.