„Na našich výsledcích se podílely všechny divize a segmenty, a to nejen díky řadě úspor a zefektivnění, ale také díky mnoha zjednodušujícím a prorůstovým aktivitám. Věřím, že jsme v mnoha oblastech nastartovali pozitivní trend," uvedl generální ředitel O2 Tomáš Budník.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Výsledky předčily očekávání analytiků. Ti po upozornění ze strany O2, že hospodaření se vyvíjí nad očekávání dobře, předpovídali růst výnosů okolo jednoho procenta a zvýšení zisku o tři čtvrtiny.

Díky neomezeným tarifům se víc volalo

Výnosy v mobilním segmentu stouply o 0,4 procenta na 4,7 miliardy Kč. Celkový počet mobilních zákazníků se meziročně snížil o jedno procento na 5,013 miliónu, množství tarifních klientů ale o jedno procento stouplo na 3,27 miliónu. Celkový mobilní hlasový provoz generovaný zákazníky O2 se díky neomezeným tarifům zvýšil o dvě procenta na 2,876 miliardy minut.

Celkem 75 procent prodaných mobilů byly chytré telefony a jejich podíl v síti se tak zvýšil o osm bodů na 42 procent. Počet uživatelů internetu v mobilu stoupl o 14 procent na 1,4 milionu a výnosy z datových služeb tak meziročně stouply o šest procent.

Příjmy v segmentu pevných linek vzrostly o tři procenta na 4,9 miliardy Kč. Pevný internet od O2 mělo na konci prvního čtvrtletí zavedeno 931 000 domácností, což představuje meziroční nárůst o 13 000. Počet zákazníků digitální televize O2 TV se zvýšil o 16 procent na 188 000. Služba O2 TV Go, která umožňuje díky stejnojmenné aplikaci sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních, eviduje 300 000 stažení.

Přispěla i O2 Slovakia

Výnosy 58 miliónů eur dceřiného mobilního operátora O2 Slovakia se na celkových výsledcích skupiny podílely 15 procenty. Celkový počet zákazníků na Slovensku stoupl o osm procent na 1,7 miliónu a provozní zisk EBITDA vzrostl meziročně o pětinu na 19,6 miliónu eur.

Majoritu téměř 85 procent O2 ovládá investiční skupina PPF Petra Kellnera. Ta také nedávno rozhodla, že se O2 od června rozdělí na operátora a správce sítí.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz: