„Do politiky se nemíchám, ale pokud to budete chtít vědět, tak to bude jasné nejdříve za týden či dva, až se to stane, protože teď sami nevíme,“ řekl jeden z polských obchodníků, který odkázal na burzu do nedalekého Zabelkowa.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Tam je takových, jako jsme my, padesát na jednom místě,“ dodal muž, jenž kromě zeleniny a ovoce prodává poblíž polsko-české hranice také cukrovinky.

Levní jsme už teď

Podobně jako on ve středu dopoledne hovořili i ostatní polští stánkaři z Chalupek.

„Máme dobré ceny už teď. Dvanáct korun za papriku, rajčata po deseti korunách. Jablka dneska nemáme, měla by být zítra,“ lákala nakupující prodavačka. To, zda zvláště ovoce a zelenina v Polsku kvůli ukrajinské krizi zlevní, nechtěla předpovídat. „Cena ale bude vždycky záviset od kvality,“ upozornila.

Mezi stánkaři se proplétali hlavně čeští nakupující. Podle nich je jedno, zda půjdou Poláci s cenou za jablka, brambory či okurky ještě dolů. „Už teď je tady řada věcí levnější než u nás,“ shodla se dvojice žen z Ludgeřovic na Opavsku.