Darty podíl prodala za pět miliónů eur (139 miliónů korun), uvedla firma na svém webu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Podařilo se nám úspěšně dokončit jednání s dosavadním majoritním vlastníkem o odkupu akcií. Můžeme pokračovat v nastoleném trendu neustálého zlepšování kvality služeb, výběru zboží a nejlepších cen pro zákazníky. Navíc lépe dokážeme reagovat na změny na lokálním trhu," uvedl generální ředitel Datartu Pavel Bádal.

Akcionáři, kteří odkoupili od Darty její 60 procentní podíl, poté prodali 20 procent společnosti HP Invest. Ta provozuje síť obchodů Euronics.

Začínali u kazet

Datart v Česku a na Slovensku provozuje 42 prodejen s elektrospotřebiči.

Loni zemřel ve 48 letech na rakovinu spoluzakladatel a tvář Datartu Pavel Sláma,  který o zpětný odkup od Francouzů velmi usiloval.

Nápad založit firmu, ze které se později stal jeden z největších tuzemských řetězců s elektronikou, vznikl v hlavách čtyř přátel na počátku 90. let, když jako organizátoři pražských rockových koncertů sháněli audiokazety a rozhodli se je dovážet z Anglie.