Job Air Technic dluží více než 760 miliónů České exportní bance a České spořitelně, téměř 13 miliónů Letišti Ostrava a více než 11 miliónů na odvodech pojistného na sociální zabezpečení. Společnost Job Air Technic zaměstnává 200 lidí a zabývá se opravami velkých letadel typu boeing a airbus.

Nadějí pro firmu je švýcarská společnost SR Technic, která deklarovala uhrazení závazků i rozšíření provozu a zvýšení počtu zaměstnanců na 450 až 500. Mluvčí České exportní banky Věra Dušková Právu řekla, že banka jedná se všemi zúčastněnými stranami.

„Našim zájmem je zachování provozu, ale musíme respektovat postoje partnerů v konsorciu,“ poznamenala. Pokud by švýcarský investor podal závaznou nabídku, tak by to bylo dobře pro věřitele i firmu. „Zatím ta nabídka ale není ve fázi závazné nabídky,“ doplnila.

Zaměstnanci nedostali mzdy za leden a v nedohlednu jsou i výplaty za únor. Přesto před pár dny souhlasili s veřejnou výzvou, adresovanou věřitelům, vládě ČR i představitelům kraje, aby pomohli zachovat 200 pracovních míst.