Spotřebitelská organizace, která výsledky na svém webu zveřejnila již v červnu, vedle Škody ocenila například i společnost Bosch jako nejlepšího výrobce domácích spotřebičů, dále společnost Samsung jako nejlepšího výrobce výpočetní techniky nebo obchodní řetězec Aldi jako nejlepší supermarket.

Česká automobilka, která bývala dříve v Británii terčem vtipů, v anketě zvítězila již v roce 2010. „Škoda je zaslouženým vítězem,“ uvedl k letošnímu úspěchu Peter Vicary-Smith, který je předsedou představenstva organizace Which?

„Především poměr ceny a užitné hodnoty a spolehlivost modelů jsou působivé. Navíc máme excelentní zpětnou vazbu od zákazníků značky,“ sdělil Vicary-Smith.

Škodovky se v Británii prodávají

Škoda od letošního ledna do května na britských ostrovech prodala přes 26 000 vozů, což je o 15,1 procenta více než za stejné období loni. Tehdy tam za celý rok prodala více než 53 200 aut. To byl zatím její nejlepší výsledek.

Před několika týdny Škoda zvítězila také v jiné anketě mezi britskými zákazníky. Škoda Yeti byla v anketě Driver Power 2013, kterou pořádá odborný časopis Auto Express, více než 40 000 čtenáři zvolena nejlepším vozem roku 2013. V první šestce se umístily hned tři modely značky Škoda, vedle modelu Yeti to byl Superb na druhém a Octavia na šestém místě. [celá zpráva]