Někteří se o svůj zájezd obávali, Sunny Days totiž ohlásila, že se v pondělí změní na cestovní agenturu. To by znamenalo, že další vlastní zájezdy už nebude moci prodávat.

Pracovníci přepážky Sunny Days na ruzyňském letišti začali turisty odbavovat před 22:00, charterový let ČSA do egyptských letovisek Šarm aš-Šajch a Hurghada odletěl po půlnoci.

Kdyby zájezd zrušili, koupíme si na letišti náhradní na poslední chvíli.klientka Sunny Days

Kvůli ohlášeným změnám u Sunny Days někteří dovolenkáři očekávali, že do Egypta neodletí. Například paní Jana z Moravy věřila podle svých slov v odlet "na 15 procent".

Paní Daniela se nebála o zaplacené peníze, věděla, že pojištění kanceláře proti úpadku platí do konce ledna. "Byli jsme s manželem připraveni, že kdyby zájezd zrušili, koupíme si na letišti náhradní na poslední chvíli," řekla.

Video

Klientů CK Sunny Days: S penězi se pomalu loučím

 Zdroj: Prima TV

 

Změna cestovní kanceláře v agenturu

Sunny Days se od pondělí podle svého právníka Michala Krofta změní na agenturu. Nebude mít totiž zřejmě pojištění proti úpadku. V pátek oznámila pojišťovna Generali, že se Sunny Days po posouzení její finanční situace neprodloužila pojistnou smlouvu na letošní rok.

Smlouvu nechtějí podle zjištěných informací uzavřít ani další velké pojišťovny. Agentura by mohla prodávat své zahraniční kapacity konkurenci, pro koncové klienty vlastní zájezdy organizovat nemůže.