Cena lehké americké ropy v průběhu dne klesala a dostala se pod 54 dolarů za barel, což je nejméně od loňského léta, neboť na severovýchodě USA panuje teplé počasí. Jakmile však přišly z Moskvy zprávy, že jednání mezi Ruskem a Běloruskem byla přerušena, vystoupila cena West Texas Intermediate na 56,20 USD. Odpoledne její cena při cyklickém propadu klesla až na 53,88 USD za barel, ale pak zace vzrostla na 55,90 USD, protože ani obnovená jednání nepřinesla výsledek. [celá zpráva] Další jednání se přitom neplánují.

Rusko tranzit ropy v pondělí úplně zastavilo, neboť Bělorusko ropu určenou pro západní trh nelegálně odčerpává. [celá zpráva] Bělorusko totiž zavedlo tranzitní clo, které Rusko odmítá platit. Bylo odvetou za zavedení ruského cla, jež mělo zabránit reexportu levné ruské ropy z Běloruska do třetích zemí. [celá zpráva]

Běloruská delegace sice zůstává v Moskvě, ale zatím nejsou naplánována žádná další jednání. Rusko je podmiňuje tím, že Bělorusko zruší tranzitní cla.

Ruský prezident Vladimir Putin už oznámil, že pokud jednání selžou, měla by vláda se zástupci ropných společností projednat snížení těžby. Důvodem jsou zřejmě obavy, že ruské rafinerie by nezvládly nápor ropy, která by se u nich začala hromadit. Prezident tak naznačil, že spory o ropu by mohly trvat déle, než se původně předpokládalo.