Hlavní obsah
 

Zeman jmenoval nové ministry

Prezident Miloš Zeman v úterý na Pražském hradě jmenoval Marii Benešovou novou ministryní spravedlnosti, Karla Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu a Vladimíra Kremlíka ministrem dopravy. Zároveň jmenoval ministryni financí Alenu Schillerovou a Karla Havlíčka vicepremiéry.

 
Zeman jmenoval nové ministry

Zeman novým ministrům pogratuloval a jejich předchůdcům poděkoval za vykonanou práci.

Benešovou Zeman upozornil na pomalost soudního řízení. „Za každým nedostatkem je třeba vidět člověka,” uvedl prezident s tím, že někteří soudci by mohli být nahrazeni pro nečinnost, neboť by to zrychlilo řízení.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová

Foto: Petr Horník, Právo

Schillerové Zeman řekl, že bude hájit její boj o úspory v rozpočtu. Přikláněl by se pro odstranění výjimek z daňové soustavy.

Premiér Andrej Babiš (ANO) s novými ministry. Vedle něj Marie Benešová, Vladimír Kremlík, Karel Havlíček a Alena Schillerová (všichni za ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

S Havlíčkem se prý Zeman shodl na podpoře jaderné energetiky. Věří proto, že se podaří úspěšně dotáhnout tendr na rozšíření tuzemských jaderných bloků. Tendr by neměl být zatěžován „ideologickými předsudky”.

Ministr průmyslu Karel Havlíček

Foto: Petr Horník, Právo

Ministra dopravy prezident nabádal, aby se v ČR začaly stavět rychleji dálnice. Do těchto prací by se mohly podle Zemana zapojit i čínské firmy v čele s CITIC Group, která je podle něj připravena se na projektování dálnic podílet.

Ministr dopravy Vladimír Kremlík

Foto: Petr Horník, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků