Hlavní obsah
Projev Miloše Zemana. Foto: ČTK

Zeman podepsal odklad EET i delší ošetřovné

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal zákon, který odkládá elektronickou evidenci tržeb (EET) do konce roku 2022. Podepsal i navýšení a prodloužení ošetřovného nebo kompenzace pro podniky v oblasti kultury.

Projev Miloše Zemana. Foto: ČTK
Zeman podepsal odklad EET i delší ošetřovné

Důvodem k odkladu EET je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Povinnost EET byla prozatím zrušena do konce letošního roku.

Prezident podepsal také změnu u ošetřovného. To bude stát vyplácet zaměstnancům za celou dobu uzavření škol kvůli epidemii nebo nařízené karanténě dítěte. Dávka bude činit 70 procent denního vyměřovacího základu, při plném úvazku nejméně 400 korun za den. V případě částečného úvazku se částka bude příslušně krátit.

Zeman podpořil také kompenzace pro kulturu. Pořadatelé zrušených akcí dostanou právo vrátit již uhrazené vstupné až na podzim roku 2022. Lidé navíc budou moci dál žádat organizátory o poukaz na náhradní nebo odloženou akci místo peněz.

Prezident podpořil i pomoc podnikům, které prokážou, že v důsledku šíření nákazy koronaviru nemohou do tří let splnit všeobecné podmínky již schválené investiční pobídky, ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) jim bude moci prodloužit lhůtu až o dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků