Hlavní obsah
Bývalý prezident Václav Klaus Foto: Jan Handrejch, Právo

Vývoj politiky po Babišovi je hrůzostrašný, řekl Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus považuje vývoj české politiky po volbách v roce 2013 za hrůzostrašný. Důvodem je nástup podnikatele Andreje Babiše, který přinesl propojení politiky a byznysu. V ČR podle něj není žádná faktická opozice, žádné síly, které by situaci mohly změnit. Řekl to ve středu v České televizi (ČT).

Bývalý prezident Václav Klaus Foto: Jan Handrejch, Právo
Vývoj politiky po Babišovi je hrůzostrašný, řekl Klaus

„To, co se stalo v roce 2013, je to hrůzostrašný posun v negativním směru (...) u nás nastala jiná éra se vstupem pana Babiše,” řekl Klaus. Volby podle něj ukončily polistopadové období. „Je to jiný svět, než býval v předchozích 25 letech.”

Na tuzemské politické scéně prý přitom nevidí politickou sílu, která by mohla tento podle něj nepříznivý trend zvrátit. Pravice v Česku podle Klause prakticky neexistuje. Politickou situaci považuje za „bezvýchodnou a nenadějnou.”

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Klaus opět kritizoval, že Babiš chce zemi a společnost řídit jako firmu. Podle něj země ani společnost řídit nejde, pokud není řeč o diktatuře. „Ta paralela je naprosto nevhodná a já jsem doufal, že už to pan Babiš opustil.“

Hrají divadýlko

Vzájemné napadání premiéra Bohuslava Sobotka, který Babišovi vyčítá propojení politiky, ekonomiky a médií, Babiš Sobotkovi zase neochotu věci podstatněji měnit, považuje Klaus jen za hru.

„Je naprosto jasné, že Sobotka s Babišem se milují a navzájem se potřebují. Je to rub a líc téže mince, a na sjezdu musí hrát divadýlko před svými straníky,“ řekl Klaus.

Do aktivní politiky se někdejší hlava státu vrátit nechce, protože se mu „takto docela dobře žije.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků