Hlavní obsah
Předseda Senátu Miloš Vystrčil Foto: Ann Wang, Reuters

Vystrčil je v karanténě, s Babišem bude jednat on-line

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je v preventivní karanténě poté, co byl v kontaktu s nakaženou osobou. Přizpůsobí tomu svůj program, pracovat bude on-line. Podle svých slov nemá žádné příznaky nemoci.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil Foto: Ann Wang, Reuters
Vystrčil je v karanténě, s Babišem bude jednat on-line

Vystrčil se má ve středu setkat s premiérem Andrejem Babišem, který by s ním rád probral postoj Senátu k daňovému balíčku. Podle Vystrčila schůzka proběhne formou videokonference. Schůzky by se měla účastnit i ministryně financí Alena Schillerová.

Senát bude jednat o daňovém balíčku v prosinci. Babiš by rád, aby horní komora návrh Sněmovně vrátila a vyškrtla z něj zvýšení daňové slevy na poplatníka, kterou Sněmovna minulý týden odhlasovala spolu se zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmů na 15 procent.

Podle Babiše je potřeba návrh „opravit”. K tomu Sněmovna potřebuje, aby Senát návrh změnil a vrátil zpět do Sněmovny. Pokud by zákon senátoři schválili a podepsal by ho prezident, budou mít lidé více peněz z výplaty nejen díky snížení daně z příjmů, ale i díky zvýšení slevy na poplatníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků