Hlavní obsah
Adam Vojtěch na tiskové konferenci Foto: Novinky

Vyhláška o povinném očkování vyjde již příští týden

Povinné očkování by se mělo vztahovat na osoby starší 60 let, na policisty, vojáky a další ozbrojené složky, dále pak na hasiče a zdravotníky či zaměstnance v sociální péči. Nově by v ní měli být uvedeni i medici, uvedl v pátek ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že vyhláška by měla vyjít příští týden.

Adam Vojtěch na tiskové konferenci Foto: Novinky
Vyhláška o povinném očkování vyjde již příští týden

Povinné očkování upravuje zákon o ochraně veřejného zdraví. Konkrétní nemoci, proti kterým se povinně očkuje, pak upravuje vyhláška.

O povinném očkování vybraných skupin, které by mělo začít od března příštího roku, hovořil ministr zdravotnictví již po pondělním jednání vlády.

Povinné očkování některých profesí či věkových skupin se v poslední době řeší stále častěji. Odborníci se nicméně neshodnou, zda je to nejvhodnější cesta.

V pátek Vojtěch jednal s Anticovid týmem budoucí vlády. Řešit měli zejména budoucnost pandemického zákona, jehož účinnost je do konce února.

Ministerstvo podle Vojtěcha chystá rovněž protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Loni se zvedla epidemická vlna, která souvisela s rozvolněním, k němuž tehdy vláda přistoupila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků