Hlavní obsah
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek Foto: Petr Horník, Právo

Vedení ANO jednomyslně posvětilo koaliční smlouvu

Koaliční smlouvu s ČSSD a lidovci ve středu odkleplo předsednictvo a výbor hnutí ANO. Užší a širší vedení dokument schválilo jednomyslně. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Smlouvu zákonodárci babišovců schválili už v pondělí.

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek Foto: Petr Horník, Právo
Vedení ANO jednomyslně posvětilo koaliční smlouvu

„Naše předsednictvo a následně výbor projednal návrh smlouvy a po relativně konstruktivní diskusi byl všemi přítomnými schválen. Máme tedy oficiální mandát k podpisu koaliční smlouvy a budeme pokračovat v duchu, který jsme nastínili,“ uvedl Faltýnek.

Předsednictvo má 11 členů, ve výboru je 25 lidí, včetně krajských lídrů.

„Předsednictvo a výbor konstatovaly, že pokud se týká našeho politického programu, tak ne úplně všechno se podařilo do smlouvy prosadit, ale bereme ji jako zdravý základ pro vládní prohlášení a jako kompromis a průnik předvolebních programů všech potenciálních koaličních stran,“ dodal šéf poslanců ANO.

Související témata

Předvolební poutač hnutí ANO 2011 podnikatele Andreje Babiše. Slaměných panáků má být po celé zemi 46.

Foto: Právo

Koaliční jednání se ale ve středu zadrhla ve chvíli, kdy ČSSD oznámila, že se nechce vzdát postu ministra zemědělství. O resort usilují lidovci. Stále tedy není jisté, jestli a jak si trojice stran případně rozdělí posty ve vládě. Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by mělo být jasno do konce tohoto týdne. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků