Hlavní obsah
Václav Klaus ml. Foto: Jan Handrejch, Právo

To místo je naše. ODS chce odvolat Klause ml. ze školského výboru

ODS chce odvolat svého bývalého člena Václava Klause ml. ze školského výboru. Místo ve výboru podle občanských demokratů náleží jim. Klaus ml. momentálně školskému výboru šéfuje, jeho odvolání z předsednického křesla se ODS nepodařilo.

Václav Klaus ml. Foto: Jan Handrejch, Právo
To místo je naše. ODS chce odvolat Klause ml. ze školského výboru

„Máme nárok na tři místa ve školském výboru. V současnosti máme dvě, budeme chtít obsadit i třetí místo,“ řekl v úterý na tiskové konferenci šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Partaj totiž Klause ml. v březnu vyloučila, ten je nyní nezařazeným poslancem. ODS se začátkem dubna pokusila Klause ml. sesadit z čela výboru a vyměnit ho za Martina Baxu, to se jí ale nepovedlo.

Klause ml. podpořilo například hnutí ANO. Měla to být „pomsta“ za situaci z roku 2016. Tehdy z ANO odešla poslankyně Kristýna Zelienková a hnutí ji chtělo odvolat z rozpočtového výboru. Tehdy ji ale podržely ODS a TOP 09, do které později Zelienková vstoupila.

Je to místo ODS, otáčí Faltýnek

ANO ale nyní otáčí. Ze slov šéfa poslanců Jaroslava Faltýnka vyplývá, že ANO odvolání Klause ml. z školského výboru podpoří. „Respektujeme, že to je místo ODS,“ prohlásil Faltýnek.

ODS chce místo Klause ml. ve výboru Karla Krejzu. Návrh v úterý projednala sněmovní volební komise, plénum by o něm mohlo hlasovat ve středu.

ODS Klause ml. vyloučila kvůli výrokům o židovských transportech ve Sněmovně a následnému přirovnání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi.

Straně také vadilo, že Václav Klaus ml. otevřeně podporuje vystoupení ČR z EU, zpochybňuje účast vojáků AČR ve vojenských misích nebo se účastní akcí pořádaných problematickými organizacemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků