Hlavní obsah
 

Tisková konference po jednání vlády

Rozšíření seznamu zakázaných anabolik či úpravu dotací na zdravotní výzkum, tak aby zohlednil situaci související s epidemií covidu, probere v pondělí vláda. Necelé tři týdny před sněmovními volbami už kabinet hnutí ANO a sociálních demokratů nepřijímá návrhy zákonů ani se nevyjadřuje k poslaneckým iniciativám. Brífink po jednání je naplánovaný na 15. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Tisková konference po jednání vlády

Ministry ještě před volbami čeká schválení rozpočtu na příští rok, tomu se ale vláda podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) v pondělí věnovat nebude.

Odevzdat musí vláda schválený návrh dolní parlamentní komoře do 30. září. Schvalovat rozpočet bude Sněmovna už v novém složení.

Již dopoledne jednali zástupci vlády s odbory a zaměstnavateli. Tématem bylo navýšení platů ve veřejné sféře i růst minimální mzdy.

Jednání ale nepřinesla shodu. Zatímco ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje růst platů ve veřejné sféře o 3000 korun, premiér Andrej Babiš (ANO) zmínil částku 1400 korun.

Domluva není ani na růstu minimální mzdy. Maláčová chce, aby z nynějších 15 200 vzrostla na 18 tisíc korun. Podle premiéra Babiše by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až příští vláda po volbách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků