Hlavní obsah

Pro vysvědčení si mohou přijít všichni žáci

Závěr školního roku proběhne podobně jako každý rok. Všichni žáci si budou moci vyzvednout vysvědčení. Doložit budou muset ale čestné prohlášení o zdravotním stavu, do škol nebudou moci studenti s příznaky virového onemocnění. V pondělí to na tiskové konferenci po jednání vlády oznámil ministr školství Robert Plaga (ANO).

Pro vysvědčení si mohou přijít všichni žáci

„Vzhledem k epidemiologické situaci chceme školám umožnit, aby akce, které se vážou ke konci školního roku, tedy předání vysvědčení, rozloučení se závěrečnými ročníky anebo focení, mohly proběhnout téměř jako v běžném školním roce,“ sdělil ministr Plaga.

Mezi 22. červnem a 30. červnem 2020 tak bude možné, aby školy pořádaly akce, které nejsou vzdělávací. Uvolnění by se mělo dotknout základních, středních, vyšších odborných škol, konzervatoří, a to včetně speciálních a základních uměleckých škol.

Akcí se budou moci zúčastnit všichni žáci bez omezení počtu či nutnosti dodržovat homogennost skupin. Stále však bude nutné doložit čestné prohlášení a do škol nebudou moci osoby s příznaky virového onemocnění.

Plaga ale také upozornil, že se nemění pravidla pro žáky, kteří nyní dochází do škol kvůli výuce.

V pondělí také vláda schválila náhradní výživné, které by mělo pomoci samoživitelkám a samoživitelům, kterým dluží druhý rodič dítěte alimenty. Stát by měl hradit tyto alimenty, maximálně však do výše 3000 korun po dobu dvou let.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků