Hlavní obsah
Očkovací certifikát v aplikaci Tečka Foto: Novinky

Svrčinová: Hygienici s policisty vyrazí na kontroly ve všech okresech

Hygienici za doprovodu policistů chystají na příští týden kontroly dodržování opatření, která vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přijala v souvislosti s šířením koronaviru. Jak v úterý uvedla hlavní hygienička Pavla Svrčinová, kontroly proběhnou ve všech okresech.

Očkovací certifikát v aplikaci Tečka Foto: Novinky
Svrčinová: Hygienici s policisty vyrazí na kontroly ve všech okresech

Ministerstvo zdravotnictví již dříve avizovalo, že kontroly by se měly konat od čtvrtka 4. do soboty 6. listopadu.

Svrčinová v úterý doplnila, že v terénu by v každém z okresů měly být až dvě „kontrolní skupiny”. Na příští týden jsou podle ní naplánovány dvě větší kontrolní akce.

Od 1. listopadu bude ve stravovacích zařízeních, barech či klubech vyžadována kontrola bezinfekčnosti na základě předložení očkovacího certifikátu, dokladu o prodělání nemoci, případně absolvování testu, jejichž platnost se však zkrátí.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová

Foto: Jan Handrejch, Právo

Hlavní hygienička konstatovala, že již nyní provedou hygienici za doprovodu policistů zhruba 1200 až 1500 kontrol týdně, přičemž je do nich zapojena zhruba tisícovka pracovníků.

„Chodíme ve dvojicích, protože bohužel naši pracovníci jsou velmi nevybíravým způsobem napadáni ze strany klientů i provozovatelů zařízení,” řekla hygienička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků