Hlavní obsah
 

Seniory po Ostravě proveze rikša

Senioři mohou nově vyrazit na projížďku po moravskoslezské metropoli rikšou. S novinkou přišlo Regionální dobrovolnické centrum ADRA. Dopravní prostředek známý spíše z Asie budou vlastními silami pohánět dobrovolníci.

 
Seniory po Ostravě proveze rikša

„Rikša je určena prioritně pro seniory, kteří by si rádi vyjeli na nějakou vyjížďku do míst, kde už třeba dlouho nebyli, a dobrovolníkům, kteří ji budou řídit,“ nastínila vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje Dagmar Hoferková.

ADRA má k dispozici jednu rikšu za 200 tisíc korun. Pořídila ji díky Nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté a výtěžku charitativní tomboly společnosti B of B cars. Stroj je na bázi elektrokola a vozíku.

„Jezdí se s tím naprosto bezproblémově. Je tam nastavení rychlostí, takže dobrovolník se nemusí obávat, že by nějakého seniora neuvezl,“ ujistila koordinátorka dobrovolníků v Adře Kristýna Velvethy a dodala, že i stabilita rikši je výborná.

Ostravští senioři mohu absolvovat projížďky rikšou

Foto: Pavel Karban, Právo

Podle Hoferkové ADRA neuvažuje o tom, že by pořídila více strojů. Ta jediná bude zaparkovaná v Domě pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. Právě přes Slunečnici a ADRU si budou moci zájemci jízdu rikšou objednat.

Regionální dobrovolnické centrum bude také koordinovat dobrovolníky, kteří budou seniory vozit. Už nyní jich má několik k dispozici v rámci společného projektu s Moravskoslezským krajem #BoSmePartyja.

Foto: Pavel Karban, Právo

„Na začátek budeme rádi, když se přihlásí někdo, kdo umí trochu ovládat kolo,“ sdělila vedoucí centra Hoferková s tím, že nové dobrovolníky proškolí, naučí s rikšou jezdit a pojistí.

„Projížďka bude trvat nejen podle toho, jak bude rikša volná, ale také podle fyzické kondice dobrovolníka a toho, co snese ten senior,“ uzavřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků