Hlavní obsah

Seniory po Ostravě proveze rikša

11. 5. 2021, 20:31 – Ostrava

Senioři mohou nově vyrazit na projížďku po moravskoslezské metropoli rikšou. S novinkou přišlo Regionální dobrovolnické centrum ADRA. Dopravní prostředek známý spíše z Asie budou vlastními silami pohánět dobrovolníci.

Seniory po Ostravě proveze rikšaVideo: Pavel Karban, Právo

 
Článek

„Rikša je určena prioritně pro seniory, kteří by si rádi vyjeli na nějakou vyjížďku do míst, kde už třeba dlouho nebyli, a dobrovolníkům, kteří ji budou řídit,“ nastínila vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje Dagmar Hoferková.

Udělalo se pěkně: Češi vzali zoo útokem, doprava zkolabovala

Domácí

ADRA má k dispozici jednu rikšu za 200 tisíc korun. Pořídila ji díky Nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté a výtěžku charitativní tomboly společnosti B of B cars. Stroj je na bázi elektrokola a vozíku.

„Jezdí se s tím naprosto bezproblémově. Je tam nastavení rychlostí, takže dobrovolník se nemusí obávat, že by nějakého seniora neuvezl,“ ujistila koordinátorka dobrovolníků v Adře Kristýna Velvethy a dodala, že i stabilita rikši je výborná.

Foto: Pavel Karban, Právo

Ostravští senioři mohu absolvovat projížďky rikšou

Podle Hoferkové ADRA neuvažuje o tom, že by pořídila více strojů. Ta jediná bude zaparkovaná v Domě pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě. Právě přes Slunečnici a ADRU si budou moci zájemci jízdu rikšou objednat.

Studenti z Ostravy vrátili lesk historické jawičce

AutoMoto

Regionální dobrovolnické centrum bude také koordinovat dobrovolníky, kteří budou seniory vozit. Už nyní jich má několik k dispozici v rámci společného projektu s Moravskoslezským krajem #BoSmePartyja.

Foto: Pavel Karban, Právo

„Na začátek budeme rádi, když se přihlásí někdo, kdo umí trochu ovládat kolo,“ sdělila vedoucí centra Hoferková s tím, že nové dobrovolníky proškolí, naučí s rikšou jezdit a pojistí.

„Projížďka bude trvat nejen podle toho, jak bude rikša volná, ale také podle fyzické kondice dobrovolníka a toho, co snese ten senior,“ uzavřela.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků