Hlavní obsah
 

Praha opět zeje prázdnotou

Ulice centra Prahy, které byly v každém ročním období zvyklé na hlavu na hlavě, nyní opět zejí prázdnotou. Turisté se moc neobjevují, za zábavou se lidé moc nevydávají a studenti kvůli distanční výuce tráví více času doma.

 
Praha opět zeje prázdnotou

Téměř prázdné ulice, pohled na Prahu, který by byl ještě před rokem nereálný. Vlivem přísnějších proticovidových opatření a komplikovanějšího cestování jsou nyní pražské ulice téměř liduprázdné. Místa, kde pro množství turistů neviděl člověk skoro na krok, jako třeba Karlův most, Václavské nebo Staroměstské náměstí, jsou nyní skoro prázdná. I místní lidé zůstávají raději doma.

Do Prahy také po prázdninách nedorazili studenti z jiných částí republiky, kteří v hlavním městě navštěvují vysoké školy, a to kvůli nařízené distanční výuce.

Praha v novém světle

Pokud jste si tedy ještě nestihli projít slavná historická zákoutí Prahy nebo chcete hlavní město poznat v jiném světle, je nyní ideální čas. Místa, která jsou za normálních okolností turisticky velmi rušná, si nyní můžete užít nerušeně a objevit i věci, kterých si třeba běžně nevšimnete.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků