Hlavní obsah

Policejní odboráři dohodli s ministerstvem navýšení mezd

Policejní odboráři se v úterý dohodli s vedením ministerstva vnitra a zástupci policejního prezídia na navýšení platů. V příštím roce by policistům měli mzdy stoupnout stejně jako letos, tedy v průměru o čtyři procenta.

Policejní odboráři dohodli s ministerstvem navýšení mezd

Ministr vnitra Ivan Langer po jednání oznámil, že: "Ministerstvo vnitra a policejní prezidium jsou schopny garantovat policistům, že v průběhů tří let 2007- 2009 nedojde k propadu mezd.“

Policejní prezident Oldřich Martinů ministrovo vyjádření doplnil o informaci, že mzdové prostředky určené k valorizaci mezd budou v roce 2009 na rozdíl od letoška uvolňovány od začátku roku. Průměrný plat policistů tak příští rok vzroste o čtyři procenta.

Odboráři prosazovali zejména to, aby se navýšení mezd týkalo všech příslušníků. Nyní čekají, jak se vedení resortu postaví k požadavku na změnu tarifních tabulek pro pracovníky rozpočtové sféry. Očekávají, že téma se dostane na stůl při jednání vlády 22. září, v souvislosti se schvalováním definitivní verze státního rozpočtu. Odborové svazy v rozpočtové sféře po vládě požadují, aby pro ně stát našel v rozpočtu 2,6 miliardy navíc.

Dalším z témat byly vedle finančního ohodnocení i vztahy na pracovišti a profesní etika policistů. Šéf policejních odborů Milan Štěpánek oznámil, že došlo ke shodě na tom, že společně s policejním prezidiem budou odbory "výrazně aktivovat tzv. etickou komisi", na níž by se mohli policisté obracet s případnými problémy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků