Hlavní obsah
Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo

Okamura mluví o svém vyškrtnutí z voleb jako o spiknutí

Tomio Okamura, jehož přihlášku pro kandidaturu v přímé volbě prezidenta vyškrtlo ministerstvo vnitra, označil ve čtvrtek v emotivním projevu kroky resortu za protiústavní a nezákonné. Rozhodl se proto podat trestní oznámení pro podvod a maření voleb.

Tomio Okamura Foto: Jan Handrejch, Právo
Okamura mluví o svém vyškrtnutí z voleb jako o spiknutí

Ministerstvo vnitra podle Okamury „udělalo maximum, aby vyřadilo nepohodlné kandidáty z voleb“.

Nejvyšší správní soud, který ve čtvrtek odmítl jeho stížnost proti rozhodnutí vnitra, podle něho jednal na popud politického zadání. To podle něj mělo za úkol „zablokovat alespoň ty kandidáty, u nichž to nějak půjde zdůvodnit“.

Zda si Okamura bude stěžovat i u Ústavního soudu, není jasné. Rozhodnout se chce do pondělka.

Okamura se ohradil také proti médiím, která podle něj překrucují fakta. Zkritizoval například i žebříček Transparency International, která označila financování jeho kampaně za nejméně transparentní. [celá zpráva]

Na slova Tomia Okamury, že Transparency International jsou „parta příživníků“, reagoval ředitel organizace David Ondráčka.

„Komentovat pana Okamuru nemá smysl, je to nesmyslný útok. Při našem monitoringu žádnému z kandidátů nenadržujeme a to, že někteří kandidáti informace nezveřejňují a pak se diví, to je jejich problém, ne náš,“ řekl Právu Ondráčka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků