Hlavní obsah

Místo Čunka má být místopředsedou Senátu lidovec Šilar

Zbývajícím místopředsedou Senátu by se měl stát lidovecký senátor Petr Šilar. Podle informací Práva se na jeho nominaci shodli lidovci s ČSSD, která má v horní komoře většinu. Původně nominoval senátorský klub lidovců a nezávislých Jiřího Čunka, který však nebyl zvolen.

Místo Čunka má být místopředsedou Senátu lidovec Šilar

Čunek minulý týden nezískal ani v jednom ze dvou kol dostatečnou podporu kolegů. Vůči někdejšímu předsedovi lidovců a se ozývaly hlasy napříč všemi stranami.

Na protest proti Čunkově nominaci a nesouhlasu s jeho názory na romskou problematiku opustila před časem senátní Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí někdejší ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Nebýt tohoto rozhodnutí, byla by aspirantkou na místopředsednický post právě ona. [celá zpráva]

Šilar, který je předsedou Klubu pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí, zasedá v senátu od roku 2010. Zvolen byl v obvodu Ústí nad Orlicí. V horní komoře nahradil nynější ministryni práce a sociálních věcí Ludmilu Müllerovou (TOP 09).

Čtvrtý místopředseda bude zvolen na prosincové schůzi. Doplní trojici Alena Gajdůšková, Zdeněk Škromach (oba ČSSD) a Přemysl Sobotka (ODS). Ti byli spolu se staronovým šéfem komory Milanem Štěchem (ČSSD) zvoleni minulý týden. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků