Hlavní obsah
Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky ml. Foto: Radim Vaculík, Právo

Kočkovi nepřijali Ďuričkovu omluvu

Rodina zavražděného Václava Kočky mladšího nepřijala omluvu, kterou v tisku uveřejnil podnikatel Bohumír Ďuričko. "Chladnokrevnou vraždu nazývat incidentem může jen člověk nebezpečného charakteru," stojí v prohlášení zaslaném médiím.

Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky ml. Foto: Radim Vaculík, Právo
Kočkovi nepřijali Ďuričkovu omluvu

"Takto formulovaný text omluvy moje rodina naopak považuje za snahu zmanipulovat jak orgány činné v trestním řízení, tak i veřejnost a docílit snížení závažnosti trestného činu," píše se dále v prohlášení, pod nímž je podepsán bratr zavražděného Jan Kočka.

"Omlouvám se rodině Kočkových, všem nevinně zúčastněným, mé rodině a opravdovým přátelům za incident při příležitosti konání večírku k podpisu knihy pana Paroubka, který skončil tragédií bez možnosti návratu," napsal Ďuričko v tiskovém prohlášení zveřejněném ve středu.

Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky, k tomu pro Právo uvedl: "Co vám na to mám říct? Jsem beze slov. Už jsem to říkal dříve, že ten pán je také potrestaný, ale on se aspoň může dívat na televizi, psát omluvné dopisy a nevím, co všechno. Takže si přeji, aby byl po zásluze potrestán, a to je celé."

Hoteliér Bohumír Ďuričko zastřelil syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky 9. října v pražské restauraci Monarch, kde se zúčastnil křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

:. Zastřelen syn Paroubkova přítele Kočky

Oba muži se nejprve hecovali, kdo u sebe má víc peněz, pak údajně Kočka Ďuričkovi něco pošeptal a Ďuričko na něj vypálil tři rány. Podle svědků vyšly dvě ve chvíli, kdy už Kočka ležel na zemi. Na Ďurička soud uvalil vazbu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků