Hlavní obsah

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

Střelbě v pražské restauraci Monarch, při níž v noci na pátek hoteliér Bohumír Ďuričko podle policie třemi ranami zblízka zastřelil Václava Kočku ml., předcházelo hecování a sázka o to, kdo má u sebe více peněz.

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

Podle svědků se Ďuričko Kočkovi chlubil miliónem v hotovosti, načež vznikla strkanice, do níž se syn provozovatele Matějské pouti zapletl.

Policie sepsala návrh na vazbu Bohumíra Ďurička a poslala ho na státní zastupitelství. Rodinu Kočkových policie zatím nevyslýchala s tím, že jim chce dát nějaký čas na vzpamatování se.

"Měl jsem v tu dobu službu. Kočka s Ďuričkem spolu popíjeli na baru a byli nejlepšími kamarády,“ uvedl barman, který si nepřál být jmenován. Jak dále uvedl, zaslechl, jak se Ďuričko a Kočka starší sází, kdo z nich má u sebe milión korun v hotovosti. V nastalé strkanici, do které se vložil Kočkův syn Václav pak Ďuričko vytáhl zbraň a začal střílet.

Podle svědků první rána zasáhla Kočku ml. vestoje, druhé dvě Ďuričko vypálil, když už oběť ležela na zemi.

:. Bohumír Ďuričko na archivním snímkufoto: ČTK

Jak Právu potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová, Ďuričko byl obviněn z trestného činu vraždy v prvním odstavci, hrozí mu tedy 10 až 15 let vězení.

Václav Kočka mladší a starší (Zdroj: Isifa)

O věc se zajímá i Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. "Žádné úkony v té věci neprovádíme, řeší to pražská správa, nicméně jsme v úzkém kontaktu," řekl Právu mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Incident se odehrál v místě, kde několik hodin před tím předseda ČSSD Jiří Paroubek křtil svou knihu. "Ďuričko přišel, aby pozval Paroubka na své 55. narozeniny, ale ten to odmítl s tím, že nemá čas kvůli kampani,“ sdělil Právu volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. K účasti Václava Kočky ml. pak poznamenal, že určitě žádné zvláštní pozvání neměl, prý doprovázel svého otce.

Podle dostupných informací došlo mezi Ďuričkem a Kočkou ke krátké hádce, po které Ďuričko začal střílet. A to za přítomnosti své těhotné přítelkyně, která se na místě zhroutila. Poté Ďuričko odešel z restaurace, před níž ho zadržel personál a předal přivolané policii. Svědci z místa hovoří o tom, že každý z účastníků incidentu seděl u jiného stolu.

„Můj syn s tím pánem v životě neobchodoval, nekšeftoval, nic s ním nedělal. A on ho tam oddělal za to, že byl drzý na mého manžela a kluk mu řekl, ať toho nechá. Tak na něj vytáhl pistoli prý. Já tam nebyla,“ řekla přitom Rádiu Impuls matka zavražděného Kočky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků