Hlavní obsah
Jaroslava Jermanová Foto: Jan Handrejch, Právo

Jednáme exkluzivně se STAN a TOP 09, řekla Jermanová z ANO. Vzápětí šla za Kupkou z ODS

Exkluzivita jednání trvá, ujišťovala v pondělí odpoledne Jaroslava Jermanová z ANO po schůzce se zástupci STAN a TOP 09, na které se bavili o koalici ve Středočeském kraji. Všechny tři strany se dohodly, že do středy s nikým jiným jednání nepovedou. Novinky však zjistily, že Jermanová ihned poté odešla na schůzku s Martinem Kupkou - lídrem ve středních Čechách z ODS. Jermanová setkání zapřela.

Jaroslava Jermanová Foto: Jan Handrejch, Právo
Jednáme exkluzivně se STAN a TOP 09, řekla Jermanová z ANO. Vzápětí šla za Kupkou z ODS

„Neustále jednáme. Ale musím říct, že exkluzivita ve vyjednávání trvá. Snažíme se dohodnout všechny věci, které jsou pro případnou koaliční smlouvu potřeba,“ řekla Jermanová po schůzce s Vítem Rakušanem (STAN) a Petrem Tisem (TOP 09).

Strany se mají znovu sejít ve středu. „Řekli jsme si, že exkluzivita platí. To znamená, že máme stav držet a do středy nepovedeme jiná jednání,“ uvedl Rakušan. Novinkám řekl, že Jermanová slíbila, že s nikým jiným vyjednávat nebude.

Ihned poté však Jermanová, která je místopředsedkyní Sněmovny, odešla na schůzku s Kupkou z ODS. Novinkám to potvrdil Kupka s tím, že se jednalo o informativní schůzku.

Rakušan Novinkám, že podle spolupracovníků Jermanové k žádnému setkání nedošlo. „Podaná ruka Starostů platí, do středy s nikým jiným vyjednávat nebudeme,” řekl Rakušan.

Sama Jermanová schůzku zapřela. Na otázku, jaký má program, odpověděla: „Zaštítila jsem jednu kulturní akci.“ Že by šla o koalici vyjednávat s někým jiným, výslovně popřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků