Hlavní obsah
Jaroslava Jermanová Foto: Hnutí ANO, Právo

Jaroslava Jermanová

Nově zvolená místopředsedkyně Poslanecké sněmovny hnutí ANO 2011 Jaroslava Jermanová se pohybuje v politice od roku 1998. Tehdy byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva obce Krhanice ve Středočeském kraji. Od té doby se posunuje výše v politickém žebříčku.

Jaroslava Jermanová Foto: Hnutí ANO, Právo
Jaroslava Jermanová

V roce 2002 se stala starostkou výše zmíněné obce, avšak v dalších volbách již neuspěla. Členkou ODS se stala v roce 2004, za tuto stranu byla také zvolena  do zastupitelstva Středočeského kraje. První volby do Poslanecké sněmovny absolvovala v roce 2010, ale nedostala potřebný počet hlasů.

Do hnutí ANO 2011 vstoupila v roce 2012, rok po vystoupení z ODS. V hnutí se po dvouleté práci stala předsedkyní Krajské organizace ANO pro Středočeský kraj. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byla zvolena jako poslankyně za ANO. Na ustanovující schůzi byla vybrána jako 1. místopředsedkyně komory.

V současnosti je předsedkyní středočeské organizace hnutí ANO.

Narodila se 17. srpna 1970 v Karlových Varech. Vystudovala gymnázium a poté obor Provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Zde získala titul Ing.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků