Hlavní obsah
Historická hranice Čech a Moravy v Pardubickém kraji Foto: Mapy.cz, Novinky

Historické hranice Čech a Moravy označí cedule

Na historickou hranici Čech a Moravy v Pardubickém kraji upozorní hnědé informační tabule. S Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) se na tom dohodl kraj, informoval hejtman Martin Netolický (ČSSD). Před časem na historickou hranici upozornila nápisy na vozovce dvojice historiků. Případ tehdy řešila policie.

Historická hranice Čech a Moravy v Pardubickém kraji Foto: Mapy.cz, Novinky
Historické hranice Čech a Moravy označí cedule

„Náš kraj leží na českomoravském pomezí, proto se i v naší symbolice hlásíme k oběma částem, tedy české i moravské,” uvedl Netolický.

Na silnici u Svitav někdo vyznačil historickou zemskou hranici Čech a Moravy.

Foto: Miloslav Hradil, Právo

Tabule by se měly objevit na silnicích 1/43 z Červené Vody do Horní Orlice, 1/11 na Červenovodském sedle, 1/43 z Horních Heřmanic do Štítů, 1/43 mezi Svitavami a Opatovcem, 1/35 za Svitav do Gajeru a 1/11 z Vendolí do Květné. Podle hejtmana již čtyři lokality mají povolení pro umístění dopravního značení včetně vyjádření policie.

HNĚDÉ CEDULE "HISTORICKÁ HRANICE ČECH A MORAVY" MOHOU BÝT OSAZENY. MAJÍ POVOLENÍ. Vzpomínáte si na vyznačení zemské...

Zveřejnil(a) Martin Netolický dne Čtvrtek 23. července 2020

Bílé čáry oddělující Moravu a Čechy namalovali na hlavní silnice v katastru obce Vendolí a katastru obce Opatovec dva historici. Policie se případem zabývala kvůli možnému přečinu poškozování cizí věci. Případ trestní kvalifikaci nesplňoval, a věc proto nakonec předala jako možný přestupek městskému úřadu ve Svitavách, aby rozhodl o dalším postupu, napomenutí či pokutě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků