Hlavní obsah
Hejtman Michal Hašek představuje novou antibabišovskou aplikaci pro operační systém Android senátorovi Zdeňku Škromachovi. Foto: Právo

Hašek použil pro volební kampaň parodii na Babiše

V brněnském vědecko-zábavním parku VIDA! zahájil ve středu odpoledne volební kampaň ČSSD pro podzimní krajské volby její jihomoravský lídr a současný hejtman Michal Hašek. Kromě volebního programu představil s náměstky Romanem Hanákem a Markem Šlapalem také novou volební aplikaci vytvořenou ke stažení zdarma pro mobilní telefony. Aplikace se jmenuje mH, což znamená můj hejtman.

Hejtman Michal Hašek představuje novou antibabišovskou aplikaci pro operační systém Android senátorovi Zdeňku Škromachovi. Foto: Právo
Hašek použil pro volební kampaň parodii na Babiše

Kromě volebního programu či kandidátů obsahuje i interaktivní hru, která se trefuje do šéfa ANO Andreje Babiše – Andreji, nezlob se! Jde o obdobu stolní hry Člověče, nezlob se!

Hra, při níž hráč postupuje po hodu virtuální kostkou, se ani netají tím, že jde o parodii na lídra ANO. Na jednotlivých políčkách, kam se hráč s figurkou dostane, mu totiž dává v desítkách nejrůznějších pokynů úkoly či tresty karikatura Babiše. Postup komentuje z mobilu Babišův hlas, o který se postaral imitátor Petr Jablonský.

Hra Andreji, nezlob se!

Například na políčku třináct hráč uslyší: „Chutnaly ti moje koblihy? Tak postupuješ o tri políčka vpred…“ Jinde zase na něj hlas předsedy ANO zahlaholí: „Já a druhý nejbohatší Čech? Je to nezmysel. Nevím, jak k tomu pan Motejlek prišel. A ty dve kola stojíš…“ nebo „Tak, ako jestli ja som česky Berlusconi, tak ty iděš o tri polička zpeť…“ a podobně. Pokyny se zobrazují písemně také v komiksových bublinách.

„Jde hlavně o nadsázku a recesi, i když je pravda, že k vytvoření řady imitovaných hlášek sloužila jako podklad skutečná vyjádření pana Babiše,“ uvedl Hašek. Aplikace je ke stažení na internetovém serveru Google Play a od čtvrtka bude k dispozici pro všechny systémy.

Hra Andreji, nezlob se!

Na jižní Moravě se v nadcházejících krajských volbách očekává především střet mezi vítězem minulých voleb, jimž je ČSSD, a hnutím ANO, v jehož čele stojí šéf brněnské městské policie Bohumil Šimek. Volební průzkumy dávají opět šanci na vítězství ČSSD.

Související témata:

Jihomoravský hejtman Michal Hašek z ČSSD.

Foto: Petr Horník, Právo

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

Foto: Petr Horník, Právo

Sociální demokracie stojí v čele regionu v koalici s lidovci. Hašek i představitelé KDU-ČSL si v minulosti tuto spolupráci pochvalovali. Jihomoravský hejtman naznačil, že by mohla pokračovat i po volbách, ale zároveň připustil, že je připraven jednat o spolupráci také s představiteli dalších stran zvolených do krajského zastupitelstva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků