Hlavní obsah
 

GPS hlídač dětí rodiče informuje o pohybu potomků

Společnost 601 s.r.o. v pondělí představila GPS lokátor, který si rodiče mohou pořídit ke sledování pohybu svých dětí. Potomkovi stačí připnout eLokátor NU.M8 na zápěstí a získají dokonalý přehled o tom, kde dítě je. Kritici ale tvrdí, že děti tím úplně ztratí soukromí, protože budou vědět, že je rodiče neustále sledují.

 
GPS hlídač dětí rodiče informuje o pohybu potomků

Přístroj vypadá jako hodinky, a také tak pro dítě funguje. Kromě toho ale rodičům na telefon či e-mail posílá informace o tom, kde se dítě právě nachází, a to s přesností na tři metry na území celé Evropy. Zdokonalená technologie údajně zajišťuje lokalizaci dítěte i v oblastech se slabým pokrytím signálu.

„Nový eLokátor má podobu digitálních hodinek a je určen dětem ve věku od tří do 12 let. Je zkonstruován tak, že ho nelze sundat ani deaktivovat, aniž by zařízení automaticky nevyslalo do mobilního telefonu nebo počítače varování s udáním přesné polohy dítěte,“ vysvětluje Šárka Špálová, obchodní ředitelka 601 s.r.o. a distributor eLokátoru.

GPS lokátor určený k lokalizaci a ochraně dětí

Foto: Krumphanzl Michal, ČTK

V lokátoru se dá nastavit funkce tzv. bezpečných zón. Přístroj rodiče upozorní, pokud dítě tuto "zónu" opustí. Stejně tak se na mobilní telefon nebo na e-mail vyšle upozornění, pokud je přistroj z ruky dítěte odstraněn.

V Česku devět tisíc pohřešovaných dětí ročně

Podle výzkumů nemá třetina osmi- až patnáctiletých dětí ve Velké Británii, odkud eLokátor pochází, dovoleno hrát si mimo dům či zahradu bez dohledu. Jedním z důvodů tohoto omezení jsou každoroční statistiky evidující 140 tisíc nezvěstných dětí. Podobná situace je bohužel i v České republice, kde se ročně pohřešuje kolem devíti tisíc dětí.

Nový eLokátor bude od prosince v prodeji se dvěma tarify – BASIC za 340 korun bez DPH a PLUS za 430 korun bez DPH měsíčně. Přístroj lze zakoupit za 3990 korun bez DPH. Po aktivaci dostane každý uživatel své unikátní eLokátor telefonní číslo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků