Hlavní obsah

Filip Zemanovi potvrdil, že komunisté Babišovu vládu podrží

Aktualizováno

Šéf KSČM Vojtěch Filip ve středu dorazil na Hrad za prezidentem Milošem Zemanem. Politici řešili aktuální situaci ohledně menšinové vlády ANO a ČSSD, kterou komunisté tolerují. Filip prezidentovi sdělil, že komunističtí poslanci kabinet v případném hlasování o nedůvěře vládě podpoří.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Předseda KSČM Vojtěch Filip

Článek

„Výkonný výbor schválil jednoznačně návrh, aby se KSČM vyslovila proti nedůvěře vládě, a doporučil poslancům hlasovat jednotně,” řekl už v úterý Filip. Kauzu Čapího hnízda a údajného únosu Andreje Babiše ml. na Krym označil za vykonstruovanou, vládu podle něj nezatěžuje. [celá zpráva]

S tímto závěrem ve středu seznámil i hlavu státu. Prezident mu za to podle něj poděkoval.

Později ve Sněmovně Filip uvedl, že kdyby poslanci vládě v pátek vyslovili nedůvěru a prezident by opětovně jmenoval Babiše premiérem, byla by to šance na obměnu kabinetu. Někteří ministři totiž podle komunistického předsedy nepracují na 100 procent a neplní úkoly.

O vyslovení nedůvěry vládě se bude jednat v pátek na mimořádné schůzi Sněmovny, kterou iniciovala opozice.

Výběr článků

Načítám