Hlavní obsah
Cestující s nasazeným respirátorem v pražské MHD na snímku z 22. února 2021. Foto: Jan Handrejch, Právo

Dvě roušky přes sebe už od pondělí nebudou stačit

Od 1. března bude v hromadné dopravě, obchodech a na dalších místech, kde se lidé shromažďují, povinné mít respirátor. Dvě chirurgické roušky přes sebe už nebudou stačit. Po čtvrtečním jednání vlády to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Cestující s nasazeným respirátorem v pražské MHD na snímku z 22. února 2021. Foto: Jan Handrejch, Právo
Dvě roušky přes sebe už od pondělí nebudou stačit

Od čtvrtka platí nová opatření, kdy se musí na vybraných místech nosit respirátory, nanoroušky či případně dvě chirurgické roušky na sobě. Ty však od pondělí už nebudou stačit. „Dvě roušky jsou jenom na přechodnou dobu, než si lidé opatří FFP2 respirátory,” řekl Blatný na tiskové konferenci.

Nošení podomácku vyrobených či jiných textilních roušek už na těchto místech není možné. Blatný také uvedl, že od 1. března budou zaměstnavatelé povinni vybavit zaměstnance potřebnými ochrannými prostředky.

Kabinet také zřejmě od 1. března přistoupí k dalšímu zpřísnění, omezit by se měl výrazně pohyb lidí. Vláda zřejmě zakáže cestování mezi okresy, uzavře také školy a školky. Otevřeny by měly zůstat také pouze ty obchody, které jsou opravdu nutné.

Tato další opatření ale vláda upřesní ještě v pátek, a to po jednání o prodloužení nouzového stavu v Poslanecké sněmovně. Právě delší nouzový stav je potřebný podle Blatného k jejich vyhlášení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků