Hlavní obsah

Čunkovi se zatím nepodařilo zastavit rušení poštovních poboček

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek čtvrtečním jednání nepřesvědčil generálního ředitele České pošty Karla Kratinu, aby zastavil proces rušení poboček v malých obcích. Kratina pouze připustil, že seznam 178 poboček se může zúžit. Obě strany se naopak dohodly na větší osvětě mezi dotčenými starosty.

Čunkovi se zatím nepodařilo zastavit rušení poštovních poboček

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek dnes na podvečerním jednání nepřesvědčil generálního ředitele České pošty Karla Kratinu, aby zastavil proces rušení poboček v malých obcích. Kratina pouze připustil, že seznam 178 poboček se může zúžit.

"Je potřeba proces rušení zastavit, znovu jej přehodnotit a prodiskutovat s konkrétními starosty," řekl Čunek. Pošta se podle něj nemůže chovat jako čistě komerční subjekt, nýbrž by měla přelévat zisk z úspěšných poboček do méně úspěšných. Čunek vyjádřil naději, že pro své argumenty najde pochopení u ministra vnitra Ivana Langera, který je Kratinovým nadřízeným.

"V případě, že by ten proces byl zastaven, tak by mě museli propustit, protože bych byl špatný hospodář," reagoval Kratina. Dodal však, že zveřejněné číslo 178 poboček není pro poštu dogma; počet rušených poboček se údajně může snížit.

Kratina hodlá přesvědčit starosty

Prioritou je podle Kratiny přesvědčit starosty, že mobilní pošta, která má nahradit kamenné pobočky, je kvalitní službou. "Nechceme nic lámat přes koleno, my chceme starosty získat, my nechceme se starosty válčit," řekl.

Plán na zrušení 178 poboček zveřejnila pošta minulý týden. Ztráty z jejich provozu mají ročně dosahovat 32 milionů korun. Plán se setkal s nevolí starostů. Záměrem se bude zabývat i Český telekomunikační úřad

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků